Rozhovory

Ashley Olsen rozhovor v OK! Magazine, Austrálie, říjen 2004

13. října 2007 v 17:48 | lucibuska
ASHLEY OLSEN

Od té doby, co byly děti, jsou Ashley Olsen a Mary-Kate Olsen, v balíku. Jestli jako malé děti v televizi nebo dospívající obchodní magnátky, rovnají se polovině obchodní značky, která dokonce na cestě marketingem - mary-kateandashley - posílila, jak jsou jejich životy těsně propleteny.
Ale dnes, je to právě Ashley, blondýnka z dvojice, držící majetek, poté co se její dvojče zotaví z anorexie na rehabilitační klinice.
V 18, zní právě jako, každý jiný teenager, ale vlastní majetek 115 miliónů dolarů, (v přepočtu kolem 2 415 000 000Kč) a to je to, co ji a její sestru dělí od jejich vrstevníků. Je to, protože značka mary-kateandashley je v Americe číslo jedna mezi dětmi a teenagery, zahrnující oblečení, doplňky, videa, knihy, kosmetiku a panenky, s prodejem, který dosahuje více než 2 biliony dolarů, za tento rok. Značka je v Austrálii, taky obrovská - jenom samotných knih se prodalo více než 1 milión kopií, za jejich prvních 19 měsíců, od doby, co se tady začaly prodávat.
Holky doslova vyrostly v televizi, poté co se spolu dělily o roli Michelle Tanner na sitcomu Full House. Nyní vstupují do dospělosti. Nedávno se přestěhovaly z LA do New Yorku, aby navštěvovaly New York University; zaplatily více než 10 miliónu dolarů za apartmá.
Byly odměněny za to, že přijely do Austrálie propagovat, jejich velko-obrazovkouvou premiéru, New York Minute, ale Mary-Kate byla kvůli nemoci přinucena tento výlet zrušit. A tak ponechala Ashley, vyšší o tři centimetry a starší o dvě minuty, diskutovat o mimořádném úspěchu a o jejich nových plánech o příští návštěvě.

Jsme zklamaní, že jsi musela zrušit výlet do Austrálie, protože Mary-Kate onemocněla. Plánuješ další výlet?
Ano, někdy v příštích dvou měsících. Pravděpodobně udělat nějaké noviny, setkat se s fanoušky a zkontrolovat, jak se vede naší obchodní linii.

Je něco, co chceš udělat zatímco budeš tady?
Teď bych opravdu chtěla vidět Melbourne. Dělala jsem film v Syndney (Our lips are sealed, v r.2000) a byla to zábava. Chodily jsme na pláže, do Luna Parku a pracovaly jsme. Taky jsme hodně běhaly v té části Opera House.
▲ Dole vpravo: Mary-Kate a Ashley si zkoušejí oblečení z jejich linie v Torontu, Canada.
▲ Naproti: 18-ti leté jsou už zkušené v pózování před kamerami.
▲ Nahoře vlevo: Ashley a Mary-Kate otevřeně o soukromí pro MTV.
▲ Dole vlevo: Holky s jejich hrdou rodinou na Hollywoodském Chodníku slávy, kde byly oceněny jejich vlastní hvězdou v dubnu tohoto roku.
A jak se v těchto dnech daří Mary-Kate?
Dělá ohromné pokroky, děkuji. Ano, cítí se o moc lépe.
Ty a Mary-Kate právě začínáte na New York University. Co studujete?
Vzala jsem si dvě třídy psaní, Italštiny a filmové třídy. Mary-Kate si vzaly ty stejné třídy plus fotografování.
Jak jste se přizpůsobili na život v New Yorku?
Vždy jsme milovaly New York City. Hodně našich přátel je tady a jsou vlastně na té stejné škole jako my. Miluju skutečnost, že můžeš jít do restaurace pozdě v noci, a nezavírá se tam v 10 hodin. Můžeš jít do muzeí, můžeš se jít projít do parku. Můžeš dělat mnoho různých věcí.
Jak zvládáte pracovat dobře na vysoké škole?
Je to težké se už ptát, rovnováha se spustí za dlouhou dobu, ale myslím, že jsme práci ukončili na několik hodin denně, během našeho studia.
Takže všechny jiné děti mají volno a ty musíš pracovat. Netrápí tě to?
Ne, byla jsem zvyklá dělat to celý svůj život. A hodně dětí pracuje během toho, co jsou na vysoké škole. Dělají různý typ prací.
Vozí tě do školy limuzína? Máš okolo sebe bodyguardy a pronásledují tě fotografové?
Právě, že jdu normálně. Chci jít do třídy jako všichni a sedět v té stejné třídě a dělat tu stejnou práci.
Máš všechno o čem většina teenagerů sní - slávu, peníze a úspěšný obchod. Takže o čem sníš ty?
Já sním o tom, abych byla šťastná celý svůj život, jako hodně lidí, hádám. A někdy si přeju, abych měla soukromí.
▲Nahoře: Překrásná dvojčata se objevila zamyšlená v jejich póze v kontrastních barvách, na tomto žhavém photoshootu.
▲ Dole: Mary-Kate a Ashley na jejich promocích na vysoké škole, Cambell Hall, v červnu 2004. Obě si vzaly třídy psaní, Italštiny a film v New Yorku, kde za svoje apartmá daly 10 miliónů dolarů.
Takže máš i ty inspirace, které má hodně lidí, jako mít děti a postavit si dům?
Rozhodně (smích) - ačkoliv ještě dlouho ne!
Popiš nám, jak by vypadal tvůj perfektní den.
Ó, nepochybně jóga, jít na sushi, jít ven s mými přáteli, možná s nimi zajít na pláž.
Ze všech věcí co jsi udělala, na co jsi nejvíc hrdá?
Pravděpodobně, že jsem se dostala tady, na vysokou školu a dostat se do školy, to je co jsem opravdu chtěla.
Kdo je tvůj hrdina?
Hodně lidí z různých důvodů. Obdivuji Kirsten Dunst a Scarlett Johansson, protože zůstaly samy sebou. Sofii Coppolu pro její režírování a Oprah Winfrey dosahující toho, že umí lidi nechat na rozpacích.
Nechala tě nějaká celebrita na rozpacích? A jsou nějaké, jaké by sis přála?
Nikdy mě nikdo nenechal na rozpacích a hodně lidí mám ráda, když jsou už ve vztahu nebo ženatí s dětmi.
Jestliže jste nebyli část Mary-Kate a Ashley, co myslíš, že bys měla být?
Pravděpodobně, by jsem měla ještě chodit do školy, ale pracovat někde jako servírka (smích).
Co je nejlepší věc na tom, být Ashley Olsen?
Mám možnost cestovat do některých opravdu parádních míst a potkávat opravdu neuvěřitelné lidi. A mám zplnomocnění pomáhat jiným lidem.
▲ Nahoře vlevo: Ve středu pozornosti už v ranném dětství - Ashley a Mary-Kate Olsen si užívaly slavnostní předávání cen. Tady jsou zobrazeny na Emmys v roce 1991.
▲ Vpravo: Vystoupily na LA prémiéře k jejich filmu New York Minute, konající se v květnu roku 2004, poté byla Mary-Kate diagnostikována anorexie.

rozhovor z brava č.18 (2007)

8. října 2007 v 16:10 | lucibuska
Bravo:Máte vyjímečný styl.Kdo je vaší nejvetší módní inspirací?
Mary-Kate:Já čerpám inspiraci z umění, fotografií, vintage obchodů, měst, který navštěvuju a ze starýho Hollywoodu.Inspirace je všude.
Ashley:Módní ikony jako Coco Chanel nebo Audrey Hepburn.Ze současných návrhářů to jsou především John Galliano, Nicolas Ghesquire/Balenciaga a Rei Kawakubo/Commes de Garcones.Mám je ráda, protože stále přicházejí s něčím novým.

Bravo:Bez čeho byste nikdy neopustily dům?
Mary-Kate:Co musím mít pořád u sebe, je můj Blackberry.
Ashley:Bez pasu.Chci být připravena na cokoliv.

Bravo:Ostříhaly byste si někdy vlasy?
Mary-Kate:Myslím, že je o mně všeobecně známo, že ráda měním barvu vlasů a že zkouším různý styly.Mám ráda dlouhý vlasy, ale fakt se ničemu nevyhýbám.

Bravo:Máte nějaké oblíbené jídlo?
Obě:Sushi.Nejlepší mají v restauraci Hamasuku v Los Angeles.Jejich rolky jsou dokonalý.

Bravo:Cestujete rády?Kde se cítite nejlíp?
Mary-Kate:Miluju Itálii.Italové a italská architektura ve mně vyvolávají pocity jako nikde jinde na světě.
Ashley:Ráda trávím čas v Paříži.Je to krásný, romantický město s neuvěřitelnou historií, uměním a architekturou.

Bravo:Co podnikáte když chcete relaxovat?
Mary-Kate:Zmizím někam, kde mě nikdo nenajde.:-)
Ashley:Mně dělá dobře jóga nebo pilates.

Bravo:Jak vypadá vaše ideální rande?
Mary-Kate:Jít na koncert mý oblíbený kapely nebo na nějakou sportovní akci.
Ashley:Uvařit si s přítelem večeři a pak se v klidu koukat na film.

Bravo:Máte stejný vkus na kluky?
Ashley:Díkybohu ne, to by myslím mohlo být dost komplikovaný.

Bravo:Čím vás kluk zaujme?
Mary-Kate:Vždycky se zamilovávám do kluků, kteří mě dokážou rozesmát.
Ashley:Já mám ráda vášnivý typy, který jsou věrný a vědí, co chtějí.

Rozhovor..02

1. října 2007 v 15:27 | lucibuska
Svoji kariéru začaly ve věku 9 měsíců v seriálu Plný dům. V 6 letech založily svoji vlastní produkční společnost. Léta ubíhala a, hned od prvního vysílání seriálu two of a kind, si lidé začínají všímat jejich stylu. Takže, v roce 2001, navrhují svou kolekci oblečení. Následují knihy, filmy, kosmetika, videohry ....všechno toto lze skutečně označit značkou mary-kateandashley . Jsou to dva roky, co se rozhodly studovat architekturu na univerzitě v New Yorku...........dvě mladé studentky, které již podnikají.

Schůzka s MK a Ash (zkracuju), v pařížském přepychovém hotelu, byl s každou zvlášť, protože, podle nich, "to umožňuje udělat víc věcí". Otázky byly konzultovány manažerkou (nebo publicistkou), která asistuje při rozhovorech, a je nápomocna jedné i druhé...možná i s výběrem nábytku? Obě sestry Olsenovi mají určitý styl: grunge (http://cs.wikipedia.org/wiki/Grunge pro vysvětlení co to je) pro MK, která nosí malý červený baret, celý černý pro Ash. MK má vzhled křehkého ztraceného ptáčka. Ash září a zdá se hodně klidná. Později náš rozhovor přerušují z důvodu, jak zdůraznily, povinnosti zúčastnit se přehlídek "Balanciaga a Diora" (fr. modní značky)

Popište nám vaše koupelny...
MK: právě jsem se nastěhovala, a má umělecky dekorovaná koupelna v Los Angeles, už není zrovna moc uklizená, hlavně skřínky.! Ale má sestra o mnoho víc kosmetických přípravků než já. Jsem na sebe pyšná, když tam najdu kartáček na zuby a pastu!
Ash: Ve svém bytě v New Yorku mám na svou kosmetiku poličky, starověké zrcadlo s rámem v leopardím vzorku z roku 1900...Jsem velká sběratelka. Ano, mám kosmetiku radši než sestra, mám jich nehorázné množství.

Vana nebo sprcha?
MK: Obě! S výrobky, které voní vanilkou, levandulí, abych mohla relaxovat...

A vaše rituály krásy?
MK: Čistím moji pleť pleťovou vodou a používám pleťový krém Jurlique(kosmetická značka). Maluju se jen trochu, pokud nepracuju: přesný stisk kleštěmi na řasy, řasenka(maskara), bronzový pudr, korektor na kruhy pod očima(asi toho moc nenaspí) značky clé de peau a lesk na rty, kterých mám tisíce! Jsem velká fanynka výrazných řas!
Ash: používám slupovací masku, tonikum Fraicheur a Soyeux a denní krém Darphin. Používám jen málo make-upu a řasenky Dior. Večer totéž, ale přidám konturku na oči.

3 produkty, které dáte do kabelky, když jdete ven
MK: svoji řasenku od Yves Saint Laurant, kleštičky na řasy značky Shu Uemura a lesk na rty.
Ash: Svůj bronzový pudr Chanel, růžový balzám od By Terryho a stejně jako moje sestra kleštičky na řasy.

Jaký produkt z vaší kolekce máte nejraději?
MK: Mám ráda neutrální barvy našich stínů na oči a lesků na rty. Máme odstíny pro každého. Jsme to my, kdo rozhoduje o materiálu, konzistenci, vůni výrobků a dává pozor, aby jejich používání bylo příjemné...
Ash: Moje oblíbené? Náš pudr, opravdu špičkový!

A jak pečujete o vlasy?
MK: používám řadu Nutritive nebo Résistance od Kérastase a tužidlo od Kiehl's. Neměním příliš barvu svých vlasů. Přestala sem minulý rok.

Vaše oblíbené parfémy?
MK: Nepoužívám je pokud nejsou s s vůní vanilky. Právě obě dvě pracujeme na několika parfémech a zkoušíme do nich dát to, co máme rády.
Ash: Dříve, než sem se rozhodla používat parfemy z naší kolekce, jsem parfémy nepoužívala. A, ve skutečnosti, objevila jsem ženské vůně jako Costume National a Kyoto de Comme des Garcons...

Kdy jste se začaly malovat?
MK: Asi v 15-ti letech, kuli práci, nepřemýšlely jsme o tom. Lesk na rty a slabě tvářenka a experimenty s očními stíny.
Ash: V 13 nebo 14 letech, s líčidly fialovými, modrými a jiných vzrušujících barev, a červenou na čisté rty......To byly časy.

Jaký bude váš nový kosmetický trend?
Ash: proč ne "běžný luxus"?

Kdo byl posledni osobou, která vás viděla nahou ve vaší koupelně?
MK: Myslím, že Ash.(smích)
Ash: moje sestra, dneska ráno...

Jak byste definovali váš nynější styl?
MK: Časem se to mění. V noci asi šedesátá léta, hodně mě inspiruje Edie Sedgwick (manekýn a můza pro Andy Warhol) a ve dne rokerský styl.
Ash: Jsem vybíravá, zbožňuju krejčířské kousky. Stále nosim černou, s džíny a když jdu večer ven, je to trochu víc sofistikovanější. A ne, nemáme stylisty!

Sportujete?
MK: Dělám pilates, jógu a piku hodně vody.
Ash: Taky dělám pilates. A zkouším si dávat pozor, abych jedla zdravě, saláty, sushi...Ale snadno to poruším při pohledu na čokoládový dort a sušenky.

Mary-Kate, jak si se srovnala se svými problémy s anorexií?
MK: Myslím, že jako s leckterým problémem, když máte problém, žádáte o pomoc a zpravidla lidé přiběhnou. Není potřeba otálet. (Vstane a dojde k její "publicistce", která nestojí daleko a děkuje jí -poznámka redakce)

Rozhovor s Olsenkama...

1. října 2007 v 15:25 | lucibuska
Ahoj holky! Jak se vede? Jak trávíte léto?
MK
: Toto léto jsem opravdu šťastná a pohybuji se mezi Los Angeles, New Yorkem a Evropou.
A : Většinu léta jsem zatím strávila v Los Angeles - se svými přáteli a rodinou, na hodinách jógy a také v naší společnosti Dualstar Entertainment Group.
Během své obchodní cesty po Evropě jste se zastavily i na Filmovém festivalu v Cannes. Jaké to bylo - stihly jste se podívat i na nějaké filmy?
A
: Filmový festival v Cannes byl skvělý zážitek a zkušenost. Mary-Kate a já jsme byly poctěny pozváním na AMFAR benefit, který přispíval penězi na výzkum AIDS. Bohužel jsme ale neměly šanci vidět žádný film - byly jsme uprostřed obchodní cesty značky mary-kateandashley.
Obě jste si nedávno pořídily pejsky - jsou taaak rozkošní! Můžete nám něco o nich říct?
MK
: Naši pejsci jsou velmi rozdílní. Můj pes, Lucca, je rozkošný čokoládový labrador a malý Liam Ashley je adoptovaný kříženec pit bulla. Nikdy předtím jsme si neuvědomovaly, kolik práce znamená vlastnit psa - ale je to úžasné a my milujeme každou minutu strávenou s našimi pejsky.
Jaká je nejhodnotnější věc, kterou jste se zatím na vysoké škole naučily?
A : Vysoká škola mi dala možnost, abych se pomocí prozkoumávání svých zájmů naučila víc o sobě. Zvětšuji své znalosti o módním průmyslu díky spolupráci s Zacem Posenem a díky práci v jeho módních krejčovstvích.
MK : Vysoká škola mi dala možnost, abych dělala věci jen pro sebe. Našla jsem si své koníčky. Měla jsem neuvěřitelné profesory a ti mě toho tak moc naučili
Právě teď nejste tolik zaneprázdněné studiem a vaší společností. Jaké jsou vaše momentální koníčky?
A
: Jóga a golf.
MK : Fotografováni, jóga a tvůrčí psaní.
Představte si, že jdete na večeři a můžete pozvat pouze tři lidi z celého světa - i ty, co už zemřeli. Kdo by to byl?
MK&A
: Ghandi, Jim Morrison, Bono.
Opravdu rádi bychom vás někdy viděli u nás, na Novém Zélandu. Můžeme v blízké době očekávat vaši návštěvu?
MK&A
: Momentálně nemáme naplánovanou žádnou návštěvu Nového Zélandu, ale moc bychom se tam chtěly podívat!
Ashley, časopis Harper´s Bazaar tě nazval "novou módní ikonkou budoucnosti". Tak jak se cítíš?
A
: Nesmírně mi to lichotí. Je to úžasný kompliment, ale já to neberu zas tak vážně.
Jaký je nejoblíbenější kousek vašeho šatníku?
MK
: Moje džíny Levi´s.
A : Právě teď jsou to černé hodinky Chanel.
Kde nejradši nakupujete?
A
: V obchodě "Collete and Scarlett Vintage" v Paříži.
MK : V trochu potrhlém obchodě "What Comes Around Goes Around" v New Yorku.
Mary-Kate, milujeme tvůj "boho styl" - prozraď nám to tajemství, jak to děláš?
MK
: Nechci vypadat jako všichni ostatní, takže mám sklony k nakupování originálních, unikátních kousků, které nenajdete ve všech obchodech.
Vybíráte si své oblečení na premiéry, obchodní setkání a slavnostní příležitosti samy?
MK&A
: Raději si samozřejmě oblečení vybíráme samy, ale když nemáme čas, naše fantastická stylistka nám připraví několik kompletů pro slavnostní příležitost a my si pak vybereme. Vždycky ví, co nám sedne a v čem vypadáme skvěle, kápne nám do noty..

M-K and Ashley Olsen odpovídají na dotazy fanoušků..

1. října 2007 v 15:23 | lucibuska
Mary-Kate a Ashley odpovídají na dotazy fanoušků!
Milá Mary-Kate a Ashley! Co je nejlepšího na tom, být známí?
Mary-Kate
: "Máme opravdu štěstí, že můžeme tak moc cestovat, přestože jsme tak mladé."
Ashley : "Přesně! Rozhodně je nejlepší, že tolik cestujeme. Je skvělé seznamovat se s tolika různými lidmi a poznávat odlišné kultury."
Natočily jste tolik filmů a já je miluju všechny! Jaký je váš nejoblíbenější film, ve kterém jste hrály, a proč?
Ashley
: "Můj nejoblíbenější byl Holiday in the Sun (Prázdniny na Bahamách). Nátáčel se totiž v průběhu léta, takže jsme si nemusely dělat starosti se školou! Navíc bylo skvělé počasí a celé natáčení bylo strašně zábavné."
Mary-Kate : "Pro mě je nejlepší When in Rome (Výlet do Říma), protože Řím je moje nejoblíbenější město z celého světa. Natáčení Getting There (První jízda) bylo zábavné, taky proto, že herci byli skvělí a navíc já miluju lyžování. Pro Ashley i mě bylo nejzábavnější natáčení Winning London (Sestry v Londýně), protože jsme mohly lenošit a procházet se po městě s ostatními herci a navíc nakupování v Londýně je neuvěřitelné."
Já a moje sestra se docela často hádáme. Když spolu vycházíme, je to krásné, ale když ne, jsem z toho strašně smutná. Hádáte se taky? A můžete mi dát radu, jak to s mou sestrou zlepšit?
Mary-Kate
: "My se hádáme zřídka a když už, tak většinou o nějakou hloupost jako třeba o půjčování si oblečení. Nikdy to netrvá dlouho a většinou to končí tím, že se smějeme sami sobě."
Ashley : "Mojí radou je, aby sis uvědomila, jak velké máš štěstí, že máš sestru, a aby si s ní mluvila a komunikovala - místo toho aby si s ní bojovala. Komunikace je velmi důležitá."
Obě dvě vypadáte vždycky opravdu skvěle a trendově, ale myslím, že je docela těžké držet se jenom posledních módních výstřelků! Jaké je tajemství vašeho skvělého stylu?
Mary-Kate
: "Místo toho, abychom se držely pouze nejnovějších módních trendů, raději kombinujeme retro kousky oblečení s originálními doplňky a oblečením z malých butiků."
Ashley : "Některé z našich nejoblíbenějších kousků oblečení nejsou právě zrovna 'in', ale vypadají skvěle, když je zkombinujeme se správnými kalhotami nebo tričkem … všechno je to o tom, jak skládáš kousky oblečení dohromady: Dobře se podívej na své oblečení a zkoušej různé kombinace - uvidíš, že budeš vypadat skvěle."
Právě jsem změnila školu a je pro mě těžké najít si nové přátele. Opravdu ráda bych měla novou kamarádku, takže máte nějaký tip, jak být skvělým kamarádem?
Ashley
: "Já si cením spolehlivosti a upřímnosti. Moji přátelé ví, že mi mohou důvěřovat, že když budou mít problém, já je podržím a taky ví, že jim vždycky řeknu, jak se cítím."
Mary-Kate :"Být dobrým přítelem pro mě znamená naslouchat a nesoudit. Soustřeď se hlavně na to, co ty dáváš do přátelství, a ne na to, co pro tebe tví přátelé dělají."
 
 

Reklama